ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Typy montážních postupů

Společnost PVC OKNA s.r.o. při zabudovávání plastových oken a dveří používá následující montážní postupy, které jsou v souladu s TNI 74 6077. Níže naleznete tři typy kotvení a jejich oblasti použití.

  • Pásová kotva

Patří mezi nejpoužívanější typy kotvení. Používá se při novostavbách ale i rekonstrukcích a při zabudování oken blízko hrany obvodové stěny, kde je potřebné zabezpečit odstup od okraje. Dále také při zvýšených nárocích na vyrovnávání pohybů stavby.
Vždy je nutné mít na mysli ochranu před korozí (používáme pozinkované pásové kotvy), přesnost napojení na rám stěnový systém, což zajišťují pásové kotvy určené výhradně pro profil Kömmerling. Je nutné zabránit přílišnému ohnutí kotvy.

Pásová kotva patří mezi nejpoužívanější typy kotvení.

  • Rámová příchytka – turbo šroub

Univerzální použití při novostavbách ale i rekonstrukcích. Používá se tam, kde není možné použít pásovou kotvu z důvodu příliš úzkého ostění nebo u ostění, které je vytvořené z materiálů neumožňující použití pásových kotev.
Na zřeteli je třeba mít vhodnost materiálu obvodové stěny, hloubku zavrtání, průměr šroubu, vzdálenost od hrany/okraje, volnou délku šroubu s ohledem na šířku připojovací spáry.

Rámová příchytka - turbo šroub se používá při novostavbách a při rekonstrukcích.

  • Konzoly pro předsazenou montáž

Používají se při montáži oken a dveří před ostění, v rovině probíhající izolace. Naše společnost je proškolena a certifikována pro tento způsob montáže. Konkrétní informace k tomu certifikátu naleznete v tomto odkazu: Certifikát: Systém pro předsazenou montáž oken.
Je nutné mít vždy na mysli naddimenzování konzol, překrytí konzoly tepelnou izolací, ochranu vůči korozi (používáme pozinkované konzoly) a vhodnost materiálu obvodové stěny.

Konzoly pro předsazenou montáž se používají při montáži oken a dveří před ostění.

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Plastová okna Nový Jičín: Široká nabídka oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti plastových oken, dveří a všeho příslušenství, bez ohledu na to, jak náročné jsou individuální požadavky našich klientů. Proto jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Do naší nabídky standardně zahrnujeme:plastová okna, hliníková okna, plastové dveře, hliníkové dveře a veškerá řešení odpovídající běžným požadavkům na prostup tepla Uw min. 1,2 W/m2K řešení pro nízkoenergetické a pasivní domy s prostupem tepla Uw až 0,71 W/m2K možnost výběru z více než šesti variant provedení v řadě plastových oken.
Kontaktujte nás na našich pobočkách! Vyrábíme, montujeme, prodáváme a poskytujeme servis pro plastová okna.